Senior House Dlouhý Most

Záměr provozování Senior House Dlouhý Most je zrealizování dlouhodobé myšlenky manželky majitele, která se celý život setkává s různými osudy lidí v nemocnici. Hlavním cílem je vytvoření „rezidence aktivního stáří“, kde lidé v postproduktivním věku budou žít mezi svými vrstevníky, s kterými se mohou účastnit společenských akcí a výletů. Senior House se bude snažit svým obyvatelům co nejvíce usnadnit dennodenní život a poskytnout jim standardní služby, jako je doprovod a dovoz k lékaři, zajištění a podávání leků, nákup potravin, zajištění úklidu, dovoz a podání jídla, ale také služby jako manikůra, pedikůra, kadeřník.

Vlastní bytové jednotky Domu seniorů

8 bytových jednotek je navržených jako dvoupokojové (v jednom případě třípokojové), které předpokládají užívání dvou či více osob. Další 2 bytové jednotky jsou plně vybavené garsoniéry s předpokladem využití jednou osobou. Byty obsahují obytný prostor s integrovaným kuchyňským koutem s místem pro stolování, ložnici, předsíň a sociální vybavení s WC, umývadlem, koupelnou a sprchovým koutem. Celý objekt je koncipován tak, aby umožnil bezproblémový pohyb i osobám s omezenou možnosti pohybu i vozíčkářům. Byty jsou vybaveny základním vnitřním zařízením, tj. kuchyňskou linkou, sanitárními zařizovacími předměty, ale i televizní a internetovou přípojkou. Všechny byty mají přípravu pro napojení pračky, v kuchyni myčky nádobí. Předpokládá se, že definitivní provedení a podoba každého bytu bude modelována s každým nájemníkem individuálně.

 

Společné prostory Senior House

Společné prostory tvoří vstupní zádveří, vstupní haly se schodištěm a výtahem v provedení pro tělesně postižené. Dále je v objektu společenská místnost, pro pořádání kulturních akcí, oslav a jiných setkání, s možnou funkcí jídelny a místnosti pro pečovatelskou službu. V objektu je k dispozici společná prádelna. Společenské prostory jsou doplněny sociálním zařízením. K užívání nájemníků a jejich návštěv je venkovní terasa jako pokračování společenské místnosti a oplocená obytná zahrada s plochou zeleně cca 1 000 m2. Velikost zahrady, úpravy, volba zeleně, bezbariérové řešení a malý počet uživatelů, dávají dobrý předpoklad poskytnutí intimity pro každého z nájemníků.